Zpět

Další úspěšný Den otevřených dveří je za námi

V sobotu 27. listopadu 2021, prakticky hned od rozednění, mohli lidé jdoucí po Masarykově ulici spatřit žáky i učitele jak vstupují do budovy školy. Na první pohled to vypadalo, že začíná další pracovní den. Vstup jim lemovala slavobrána z modrožlutých křídel ve stylu loga školy a jindy auty zaplněná Kamenná stezka zatím zela prázdnotou. Jednalo o skupinu studentů dobrovolníků, kteří se rozhodli obětovat svůj volný den a pomoci svým kantorům uspořádat Den otevřených dveří školy.

Letošní akce již tradičně přilákala velké množství zájemců o studium moderních technologií. Bezmála 300 návštěvníků si přišlo prohlédnout, co nového škola svým studentům nabízí. Po celý den probíhaly prezentace studia a komentované prohlídky interiéru. Velkému zájmu se těšily především specializované odborné učebny vytvořené z prostor bývalých strojních dílen. V současnosti se tato špičkově vybavená moderní pracoviště zabývají praktickou výukou robotiky, automatizací výroby, řízením inteligentních budov či zabezpečovacími a protipožárními systémy. Motivovaní studenti zde předvedli své dovednosti a přítomné na každém kroku přesvědčovali, že technologie jsou jim důvěrně známé a dokážou jich také kreativně využít.

Ve školním roce 2022/2023 škola opět otevírá oba obory Elektrotechniku i Informační technologie. Jak je vidět, tak zájemců o studium bude opět dost. To je pro nás velkým závazkem, stále se zlepšovat a být atraktivní pro všechny technicky nadané žáky, kteří nechtějí zaostat v tempu technologického rozvoje moderní společnosti.

 

 

 


Vytisknout