STUDIJNÍ OBORY VOŠ
Vyšší odborná škola nabízí pomaturitní studium pro absolventy středních škol, kteří nepokračují ve studiu na VŠ, a pro ty, kteří během studia VŠ zjistí, že je pro ně toto studium příliš náročné a teoreticky zaměřené.
Automatizační technika
Po prvním ročníku si studenti mohou vybrat jedno ze dvou zaměření.
Zaměření Automatizované systémy - absolvent najde široké uplatnění v řadě oblastí např. ve strojírenství, elektrotechnickém, chemickém, potravinářském průmyslu a dalších. Může pracovat jako řídící pracovník, projektant nebo provozní technik. Uplatnění může nalézt i ve sféře výpočetní techniky, obchodu a soukromého podnikání.
Zaměření Komunikační systémy - absolvent získá široké možnosti uplatnění v elektrotechnice, v oblasti výpočetní a řídící techniky, v oblasti spojů a telekomunikací, v práci se zařízením rozhlasové a televizní techniky. Může vykonávat činnost řídícího pracovníka, projektanta či provozního technika. Nachází uplatnění i jako podnikatel v široké oblasti zaměřené na elektrotechniku.
Organizace studia
Ke studiu na vyšší odborné škole mohou být přijati studenti, kteří absolvovali střední školu a úspěšně složili maturitní zkoušku.
Studium je zakončeno absolutoriem a absolventi jsou oprávněni užívat titul diplomovaný specialista (DiS).
Škola je školou státní a patří mezi zakládající členy Sdružení škol vyššího studia.
V souladu s vyhláškou č. 10/2005 Sb., o vyšším odborném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, se na vyšších odborných školách vybírá školné, které činí na naší škole 3 000 Kč ročně. Školné je hrazeno přímou platbou ve dvou splátkách.
Výuka je organizována podobně jako na vysokých školách formou přednášek, cvičení a seminářů. Zkouškové období trvá 4 týdny. Délka výuky v zimním i letním studijním období je 16 týdnů.
V prvním ročníku získává student základní znalosti a dovednosti nutné pro další studium zvoleného oboru. Cílem je osvojit si soubor teoretických znalostí a praktických dovedností, které tvoří základ profesního zaměření absolventa. Vyrovnají se rozdíly ve vědomostech studentů přicházejících z různých středních škol.
Cílem druhého ročníku je získání souboru teoretických znalostí propojených s praktickými dovednostmi užšího specializačního charakteru a vytvoření základů pro aplikace později získaných znalostí v praxi.
Ve třetím ročníku probíhá praktická příprava na konkrétním pracovišti mimo školu, kde student prokazuje, jak je schopen využívat získané vědomosti. Místem konání praxe jsou firmy příslušného zaměření v místním regionu, se kterými škola uzavírá smlouvu např. TECO, SPEL, Foxconn, Philip Morris. Připravujeme půlroční zahraniční praxe v rámci projektu Erasmus+.
Studium je zakončeno absolutoriem, které se skládá ze zkoušky z odborných předmětů, zkoušky z cizího jazyka a z obhajoby absolventské práce. Absolventská práce je založena na řešení reálného problému ve firmě, v níž student v průběhu studia absolvoval odbornou praxi. Při závěrečné zkoušce musí student prokázat na patřičné úrovni znalosti ze všech profilujících oblastí.