Zpět

Studentské volby do Poslanecké sněmovny 2021

Blíží se volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a mediální prostor je tímto tématem doslova zahlcen. Informace, dezinformace, volební kalkulačky, mediální analýzy i vyjádření známých osobností. To vše ovlivňuje naše volební rozhodování.

Mezi našimi studenty je mnoho těch, kteří budou letos volit poprvé, ale také těch, kteří si budou muset počkat do příštích voleb. Oběma skupinám jsou určeny Studentské volby, které na středních školách proběhnou 20. – 21. září. Studenti si budou moci vyzkoušet volby „nanečisto“, zjistit, jak to vypadá ve volební místnosti, kolik stran letos kandiduje a co všechno je třeba připravit, aby volby mohly proběhnout.

Ale přijít k volbám nestačí, je potřeba se také správně rozhodnout. Proto věnujeme aktuální hodiny občanské nauky ve 3. a 4. ročnících důkladnému prozkoumání volebních programů, opozičních hlasů i nedávné zkušenosti se všemi sedmi politickými subjekty, které mají reálnou šanci zasednout ve sněmovních křeslech. Studentské expertní skupiny pracují s velkým nasazením a formou prezentací předkládají svým spolužákům relevantní informace, které zjistily.

Přijďte si příští týden vyzkoušet volby „nanečisto“. Naše volební komise v čele s Matějem Trmalem (E3P) se na vás bude těšit v učebně U21.

 

https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby


Vytisknout