Zpět

Projekt "Sám sebou I" 2023

V období maturit, ve dnech 22. a 23. 5. 2023, se uskutečnila preventivní akce za podpory Města Kutné Hory pod vedením lektora JUDr. K. Kašpara.

První část projektu „Sám sebou“ byla určena pro žáky 1. ročníku a zúčastnilo se 137 žáků. Obsahem projektu je blok – beseda, seminář a zážitková pedagogika.

Celý projekt je zaměřen na prevenci sociálně patologických jevů u mládeže a informovanost o trestně právních důsledcích souvisejících s věkem studentů. Lektor poskytuje i individuální konzultace.

Žáci po skončení akce píší krátký článek, který slouží k získání zpětné vazby.

Výběr z hodnocení preventivní akce žáky

V dnešním rozvrhu jsme měli naplánovanou přednášku od pana Kašpara, která nás měla seznámit s naší právní odpovědností. Ze začátku jsem neměl žádná velká očekávání, ale později to začalo být zajímavější a zajímavější. Vyprávěl nám o věcech, co se pro nás mění od patnáctého roku, a vše se snažil přiblížit zkušenostmi z praxe. Dále nám vysvětlil základní pojmy, které zavedl i do menších detailů, třeba že občanský průkaz je majetkem státu a že ho nemusíme u sebe nosit neustále.

Tato akce sloužila jako osvětlení tématu práv a zákonů, které se během života mění. Rozhodně jsme se dozvěděli na co si dát pozor, ale také i za co si už zodpovídáme sami. Nechyběly ani příklady z praxe, které byly docela dobře zahrány, takže se člověk i zasmál. Myslím, že všem se to moc líbilo.

Hodně cením, že nám lektor přednášel věci, které můžeme využít v praxi a každodenním životě. Nezatěžoval nás informacemi, které budeme využívat až se z nás stanou důchodci. Vysvětlil nám, jak zacházet s občankou. Nikomu ji nepůjčovat a jestli si ji musíme brát s sebou každý den. Jak to funguje v diskotékách a jaké maléry tam na nás čekají. Jsem rád, že jsem se besedy zúčastnil.

Tyto dvě hodiny se mi velice líbily, doporučil bych, kdyby jste měli nějaký problém se zákonem, zavolejte panu Kašparovi.

Na závěr preventivní akce jsme byli povzbuzeni, abychom se chovali našemu věku odpovídajícím způsobem a respektovali zákony, které jsou základem naší společnosti. Slušné chování není pouze otázkou morálky, ale také právní povinností. Tímto způsobem můžeme vytvářet lepší prostředí pro sebe i pro ostatní.

Tyto dvě hodiny nám dost přidaly a těším se na další setkání s panem Kašparem ve 3. ročníku.

Doufám, že do budoucna nás bude čekat více takových besed.


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us