Zpět

ACTIVE CITIZENS - už víme, jak na to!

Ve středu 23. 2. jsme vyrazili do Prahy na dvoudenní seminář organizace Člověk v tísni, kde jsme získávali vědomosti, a především praktické zkušenosti, které nám pomůžou vymyslet, naplánovat a zrealizovat náš připravovaný komunitní projekt. Semináře se zúčastnili učitelé a zástupci studentských týmů z osmi dalších středních škol, zapojených do projektu Active Citizens. Společnost byla pestrá, potkali jsme se se studenty další elektroprůmyslovky, dvou obchodních škol, několika gymnázií a speciální střední školy. Různost nám ale nebyla na škodu a nebránila spolupráci, učili jsme se jedni od druhých a navzájem se motivovali. Jsme zvědaví, jak se naše komunitní akce v Praze, Brně, Ostravě, Děčíně, Pelhřimově, Kunicích a také v Kutné Hoře podaří.

A co jsme se konkrétně naučili?

Seminář v Praze mě mile překvapil. Zjistil jsem, že již po malé chvíli strávené v novém kolektivu, před ním dokážu bez problému mluvit a cokoliv prezentovat. Cítím zlepšení v oblasti prezentování a organizačních schopností, které bych rád dál rozvíjel.

Seminář mi dal hodně z hlediska informací o ekologii a také nové přátele. Probírali jsme různá témata, ale myslím, že pro nás všechny z našeho týmu bylo největším přínosem, že jsme získali odvahu k uskutečnění projektu.

Pro mě byl dvoudenní program přínosný, mohli jsme si uvědomit slabé a silné stránky našeho projektu. Z velké části už byl náš projekt vymyšlený, takže jsme se během dvou dní posunuli o kus dál v plánování projektu a ujasnili jsme si, jakou cestu zvolit při jeho organizování. Byla to dobrá zkušenost s fajn atmosférou a většinou dobře naladěnými lidmi.

 


Vytisknout