Zpět

Active Citizens, aneb učíme se demokracii

Není to tak dávno, co jsme si ve škole v rámci projektového dne připomínali události sametové revoluce. První projektový den na naší škole připravili sami studenti a myslím, že se opravdu vydařil. Rádi bychom se ještě trochu posunuli. Zatímco v listopadu jsme si připomínali aktivitu studentů v roce 1939 a 1989, teď bychom rádi sami byli aktivní a ovlivnili společnost anebo alespoň naši komunitu.

Připojili jsme se spolu s několika gymnázii a středními školami k projektu Active Citizens, který realizuje organizace Člověk v tísni na podporu aktivního občanství. Letos je jeho hlavním tématem změna klimatu.

A co jsme vymysleli? Chystáme koncert pro klima na náměstí a informační kampaň o dopadech našeho životního stylu na oteplování planety. Představíme svým spoluobčanům příklady dobré praxe a přesvědčíme je, že téma klimatické změny není nudné ani otravné, ale je in. Máme zatím malý, ale funkční a kreativní tým. Tým, který je stále otevřený pro nové spolupracovníky, takže pokud vás náš projekt zaujal, přidejte se! Těšíme se na vás!


Vytisknout