Zpět

Jak dopadly Studentské volby na naší škole

Výsledky prvních studentských voleb, které se konaly na naší škole, přinesly hned několik dobrých zpráv. Předně tu, že politika naše žáky zajímá. Volební účast žáků v 1. – 3. ročnících dosáhla úctyhodných 82 %. Studenti nad kandidátkami živě diskutovali, zajímali se o volební programy jednotlivých stran a hnutí a volby „nanečisto“ brali většinou naprosto vážně. O tom ostatně svědčí také skutečnost, že ve volební urně nebyl mezi 227 volebními lístky ani jeden neplatný.

Druhou dobrou zprávou je fakt, že výsledky voleb na naší škole téměř kopírují výsledky celorepublikové. Studenti 246 středních škol (převážně gymnázií), kteří se zúčastnili Studentských voleb do EP hlasovali na prvním místě pro Českou pirátskou stranu (24,48 %), na druhém místě pro koalici STAN a TOP 09 (12,06 %) a třetí nejvyšší počet hlasů získalo recesistické hnutí ANO, vytrollíme europarlament (10,48 %).

Obdobně jednoznačně zvítězila také na naší škole Česká pirátská strana (28,19 %), následována recesisty ANO, vytrollíme europarlament (13, 65 %). O třetí místo se svorně podělily koalice STAN a TOP 09 a Romská demokratická strana (9, 69 %). Kompletní výsledky Studentských voleb na naší škole i v celé republice naleznete v příloze.

Na závěr bych velice ráda poděkovala (a to je třetí dobrá zpráva) volební komisi složené ze studentů E3S – Štěpána Krále, Jaromíra Fialky, Davida Semeráka a Ondřeje Jelínka za skvělou přípravu i realizaci voleb, a především za nadšení i ochotu, s kterou se pořádání této dosud nevyzkoušené akce ujali.

https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb


Vytisknout