Přejít na hlavní obsah

Zájem o elektroniku může být vstupenkou do světa vědy

| Jaroslav Zatočil | Články

V dílnách jsme sestavili tým z řad zájemců o elektroniku, který ze účastní tradiční akce "Týden vědy na Jaderce". Jak název napovídá, akce probíhá na FJFI ČVUT v Praze. Tam spolupracují na zajímavých pokusech, o kterých na závěr akce referují v pásmu přednášek. Součástí programu jsou i exkurze na špičkových vědeckých pracovištích. V případě zájmu nám doufám své pokusy prezentují naši mladí vědci i u nás na průmyslovce.  Jedním z pokusů je např. měření kosmického záření v letadle, 10km nad zemí. Členové našeho týmu: Rudolf Drach, Jan Karlíček, Šimon Andrašík, Adam Filip Steklý, Leoš Petzold, Andrej Grohol. Dle pamětníků je tato skupina v historii naší průmyslovky první kdo se účastní této zajímavé akce. Nezbývá, než naší skupince popřát mnoho úspěchů při pokusech i prezentacích a hodně štěstí do dalšíc ročníků Týdne vědy na Jaderce!

Jaroslav Zatočil