Zpět

Převzali jsme ocenění jako 7. nejaktivnější škola v soutěži Lidice pro 21. století

8. září 2021 studenti ze třídy IT2 Lukáš Kauler, Jaroslav Soldán a Jan Šklíba zastoupili všechny účastníky z naší školy ve vědomostní soutěži Lidice pro 21. století  a převzali od poroty soutěže diplom. Setkali jsme se i s vedoucím lektorského centra Památníku Terezín Mgr. Špringlem, se kterým spolupracovala Mgr. Jitka Šimková se studenty naší školy v roce 2016 na projektu Školákem ve válečných letech.

V roce 2021 jsme v soutěži 7. nejaktivnější školou. Je to již třetí rok, kdy jsme se umístili v první desítce nejaktivnějších škol. Poděkování patří všem studentům, kteří se do soutěže zapojili.

Vědomostní soutěž "Lidice pro 21. století" vyhlašuje Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR, Ústav pro studium totalitních režimů a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Je určena dětem a mládeži z celého světa ve věku 10–19 let. Jejím cílem je přispět k uchování památky občanů středočeské obce Lidice, zavražděných nacisty v roce 1942, a k prohlubování znalostí nejmladší generace o historických událostech, vztahujících se ke druhé světové válce, nacistickému režimu, dalším totalitním režimům 20. století i proměně poválečného odkazu Lidic až do počátku 21. století.

V rámci doprovodného programu jsme se podívali na divadelní představení a prohlédli si pietní území Lidic. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Buštěhradu u rybníka Oty Pavla, který figuruje v jeho vzpomínkové knize Smrt krásných srnců. Prohlédněte si fotogalerii.  


Vytisknout