Zpět

Logická olympiáda 2021

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Registrace je nutná do 30.9.2021 a pomůžeme Ti s ní v hodinách ICT, soutěž proběhne online v hodině ICT 15. – 21.  října 2021. Registrace z minulých let nejsou platné!

V období registrace  probíhá korespondenční soutěž, kterou najdete na https://www.logickaolympiada.cz/koresp_soutez/. Jeden vylosovaný výherce v každé věkové kategorii vyhraje hlavolam. Vyluštěte úlohu ve své věkové kategorii (střední školy jsou kategorie C), řešení spolu se jménem, příjmením, vaší adresou a věkem zašlete na adresu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Vytisknout